Spadek rezerwacji w hiszpańskich hotelach

PAP, DI
opublikowano: 07-03-2020, 20:15

Liczba rezerwacji w hiszpańskich hotelach w marcu i kwietniu spadła z powodu epidemii koronawirusa o 20-30 procent - oszacowała Hiszpańska Konfederacja Hotelarska (CEH).

Z danych konfederacji wynika, że w niektórych hotelach usytuowanych w najatrakcyjniejszych turystycznie częściach Hiszpanii, takich jak m.in. Baleary, Wyspy Kanaryjskie czy Andaluzja, liczba rezerwacji w porównaniu do wiosny 2019 roku spadła aż o 40 proc.

Władze CEH szacują, że spadek liczby turystów w marcu oraz w kwietniu, czyli okresie, kiedy liczba urlopowiczów zwykle rośnie z powodu uroczystości Wielkiego Tygodnia, może doprowadzić w 2020 roku do spadku całorocznych obrotów hiszpańskich hoteli o co najmniej 15 proc.

W rezultacie spadającej liczby rezerwacji coraz więcej hiszpańskich hoteli i właścicieli mieszkań wynajmowanych urlopowiczom za pośrednictwem platformy Airbnb wprowadziło w marcu obniżki na poziomie ponad 40 proc. dotychczasowej wartości noclegu.

Według stanu na sobotę do południa na terytorium Hiszpanii odnotowano w sumie 10 zgonów z powodu koronawirusa oraz blisko 500 przypadków zakażenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane