Spadki futures zapowiadają ponowną korektę na Wall Street

WST
opublikowano: 21-11-2007, 13:40

Kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd spadają na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu na  amerykańskich giełdach. Analitycy tłumacza to wzrostem obaw o spowolnienie największej gospodarki świata i negatywnym przełożeniem się wysokich kosztów ropy na wydatki konsumentów i firm.

Inwestorzy transferują kapitały z ryzykownego rynku akcji na rynek obligacji. Najbardziej widocznym efektem popularności bezpiecznych papierów wartościowych jest spadek ich rentowności. Zyskowność 10-letnich obligacji spadła w Stanach Zjednoczonych do najniższego poziomu od września 2005 r.

Cena baryłki ropy szybko zbliża się do magicznej bariery 100 USD. To między innymi rezultat osłabienie amerykańskiej waluty i spodziewanego spadku zapasów surowca i benzyn w związku z początkiem sezonu grzewczego.

Przed większym zaangażowaniem w rynek akcji zniechęca też przypadające na jutro Święto Dziękczynienia, kiedy to będą zamknięte wszystkie rynki finansowe w USA. Inwestorzy woleć zapewne będą pozostać z gotówką, a nie ryzykownymi akcjami, co może sugerować zwiększoną podaż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Spadki futures zapowiadają ponowną korektę na Wall Street