Spadki na azjatyckich giełdach

12-02-2007, 07:54

Pod nieobecność tokijskiego parkietu, który ze względu na święto był zamknięty w poniedziałek, na większości pozostałych azjatyckich parkietów dominowały na otwarciu tygodnia spadki.

Pod nieobecność tokijskiego parkietu, który ze względu na święto był zamknięty w poniedziałek, na większości pozostałych azjatyckich parkietów dominowały na otwarciu tygodnia spadki.

Inwestorzy postanowili zrealizować krótkoterminowe zyski i zamknąć część pozycji na akcjach. Nastroje pogorszyły się szczególnie na rynkach technologicznych, gdzie Micron Technology poinformował, że oczekuje spadku cen chipów. W ciągu bieżącego kwartału mogą się one obniżyć nawet o 30-40 proc.

Po presją podaży znalazły się walory Samsung Electronics, największego producenta układów dla pamięci komputerowych. Podobne motywy doprowadziły do przeceny papierów United Microelectronics.

Gracze pozbywali się walorów Singapore Airlines. Jeden z liczących się przewoźników lotniczych na azjatyckim kontynencie opublikował raport kwartalny z wynikami nie odpowiadającymi oczekiwaniom analityków.

Z kolei w górę szły notowania China Vanke, największego w Państwie Środka developera, któremu pomógł niemal 30 proc. wzrost zysków branżowego konkurenta Finance Street Holding.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Spadki na azjatyckich giełdach