Spadki na parkiecie nadal nie ustępują

Sebastian Gawłowski
04-01-2001, 00:00

Spadki na parkiecie nadal nie ustępują

Zgodnie z przewidywaniami indeksy na otwarciu zanotowały zniżki. Spadły notowania wszystkich firm informatycznych, co z pewnością jest reakcją na tąpnięcie na Nasdaq. Korektę mogła złagodzić informacja o wielkości deficytu na rachunku bieżącym, który okazał się o wiele niższy od zakładanego.

Od początku sesji mocno drożał Ocean, na którego akcje nie maleje popyt po ogłoszeniu wycofania wniosku o upadłość. Od historycznego minimum cena walorów spółki zwiększyła się już o ponad 150 proc. Akcje spółki notowane były bez ograniczeń wahań i spekulacyjna gra trwała w najlepsze. Cena momentami nawet zniżkowała o10 proc. Kolejną sesję wzrosła cena Rolimpexu po informacji o rozliczeniu transakcji Skarbu Państwa z Central Soya oraz możliwym wezwaniu. Rolimpex sprzedał posiadane udziały w Trans-rol Cigacice za kwotę blisko 1,5 mln zł. Wartość księgowa tych udziałów wynosiła 403 tys. zł.

Poważna strata dotknęła wczoraj walory Simple. Spółka po przeprowadzce z CeTO regularnie traci na wartości, co nasuwa skojarzenia z sytuacją Macrosoftu. Bardzo słabo zachowuje się również Talex. Spółki te zadebiutowały na parkiecie w okresie odwrotu od sektora nowych technologii i ich przecena jest skutkiem spadku zaufania rynku do firm informatycznych. Indeks TechWIG zniżkował momentami nawet 3 proc.

Na rynkach fixingowych ceny akcji większości spółek uległy znacznym zmianom. Duże zmiany cen przy znikomym wolumenie obrotu stają się szarą codziennością notowań jednolitych. Cena akcji Tonsilu zwyżkowała o prawie 10 proc. na fali informacji o podpisaniu przez spółkę umowy o restrukturyzacji długu. Tonsil zdecydował się na otwarcie postępowania układowego. Pojawiają się również sygnały o rozmowach z inwestorem.

Strona popytowa przejęła kontrolę nad rynkiem w końcówce sesji. Dzięki zwyżce Telekomunikacji i Pekao WIG zdołał zniwelować straty do 1 proc. Mocno zwyżkowała cena Chemiskóru, który po uchwaleniu emisji będzie miał środki na dalsze akwizycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadki na parkiecie nadal nie ustępują