Spadki nadal dominują

MD
25-09-2009, 15:36

Dalszy ciąg spadków na amerykańskich rynkach akcji. Dane o zamówieniach na dobra trwałe popsuły nastroje inwestorów, przynajmniej na razie.

Zamówienia w sierpniu spadły, a oczekiwano ich wzrostu. Do tego spadły najmocniej od stycznia. Nawet jeśli nie uwzględniać fatalnych danych o zamówieniach na środki transportu, dane są najsłabsze od kwietnia.

O 16.00 pojawią się jeszcze dane o nastrojach konsumentów i sprzedaży domów na rynku pierwotnym. Trudno oczekiwać, aby zmieniły jednak sytuację na rynku, który skłania się raczej ku korekcie. Indeksy spadły już dwie sesje z rzędu i znalazły się na poziomach z połowy miesiąca. W piątek planowane jest także wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke, ale trudno oczekiwać iż powie on, co „zatrzęsie” rynkiem. 

Dane o zamówieniach na dobra trwałe spowodowały spadek notowań największych spółek przemysłowych, m.in. General Electric. Wśród spółek technologicznych tanieje Hewlett-Packard. Największy na świecie producent PC-tów spodziewa się zaledwie 3-4 proc. wzrostu sprzedaży w przyszłym roku. To bardziej pesymistyczna prognoza od oczekiwań analityków. Inwestorzy pozbywają się także akcji Research In Motion, powodując ponad 15 proc. spadek jej kursu. Spółka spodziewa się niższego niż analitycy zysku kwartalnego, do tego jej rekomendację obniżył Goldman Sachs, który wątpi w zdolność utrzymania udziału w amerykańskim rynku producenta komunikatorów BlackBerry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadki nadal dominują