Spadki zdominowały wtorkową sesję GPW

Marek Druś
09-05-2001, 00:00

Spadki zdominowały wtorkową sesję GPW

Jak wynika z końcowego wyniku notowań sesja na warszawskiej giełdzie miała dość monotonny przebieg. Spadki kursów większości spółek utrzymywały się przez cały dzień, zmieniała się jedynie ich skala.

Od początku można było się spodziewać, że zniżki z poprzedniej sesji będą kontynuowane. Wiadomości mogących poprawić nastrój rynku nie było, do tego sesja w USA zakończyła się spadkiem. Największe straty poniosły spółki z sektora TMT. W branży telekomunikacyjnej najlepiej prezentował się Elektrim, który utrzymał wzrost kursu przez całą sesję. Po słabym początku, udziały TP SA „wyszły na plus” w momencie, kiedy rynek zareagował zwyżkami kursów na informacje o wzroście wartości kontraktów terminowych na Nasdaq.

Koniec sesji należał do podaży, która szybko zniwelowała niewielki wzrost kursu papierów spółki i sprowadziła je ponownie w strefę spadków. W sektorze informatycznym panowały fatalne nastroje. Z wyjątkiem CSS, którego akcje nie cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów, staniały papiery wszystkich spó- łek branży. Szczególnie duża przecena dotknęła akcji Softbanku, Computerlandu i Optimusa.

Banki nadal nie mają się czym chwalić. Sukcesem można nazwać umiarkowaną zwyżkę Pekao, co może być zasługą dobrych opinii o wynikach spółki. Dokładnie po przeciwnej stronie stał we wtorek PBK, którego papiery staniały przy obrotach jednych z największych wśród spółek sektora.

Jedną z niewielu spółek, które notowały wzrost wartości udziałów od rozpoczęcia sesji do jej zaskoczenia, były papiery Sokołowa. Zwyżka wartości udziałów spółki trwa od początku kwietnia. W tym czasie wyniosła ponad 17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadki zdominowały wtorkową sesję GPW