Spadkom w Azji przewodziły banki i producenci aut

WST
opublikowano: 03-06-2008, 08:19

Giełdy na Dalekim Wschodzie spadały we  wtorek pierwszy raz do czterech sesji. Stawce przecenianych walorów przewodziły należące do przedstawicieli sektora finansowego i motoryzacyjnego.

Tokijski indeks Nikkei, największej giełdy w tym regionie świata, spadł na finiszu o 1,6 proc.

Papiery Hondy tracąc na wartości ponad 3,9 proc. odnotowały najboleśniejszą korektę od ponad roku. Silny spadek kursu stał się również udziałem światowego lidera, Toyota Motor. W obu przypadkach podaż papierów to w dużym stopniu następstwo silnego zaangażowania obu spółek na amerykańskim rynku. Spowolnienie gospodarcze w USA uderzy w popyt na samochody japońskich producentów.

Pod presją sprzedających znalazły się także akcje instytucji finansowych. W Sydney ponad 5-proc. korektę odnotował Macquarie Bank, spadając do najniższego poziomu od 20 marca. Powodów do zadowolenia nie mieli też udziałowcy największych japońskich banków inwestycyjnych z Nomurą na czele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spadkom w Azji przewodziły banki i producenci aut