Spadków cen ciąg dalszy

MAS
opublikowano: 25-10-2011, 00:00

We wrześniu ceny ofertowe mieszkań z rynku wtórnego spadły niemal we wszystkich miastach.

W Toruniu i Opolu ceny ofertowe spadły o 2 proc., w Sopocie i Lublinie o 1,4 proc. Jedynym miastem, w którym we wrześniu średnia cena ofertowa nie zmieniła się, jest Gdańsk. — Średnie ceny w Krakowie wróciły do poziomu z kryzysowego 2009 r. i wynoszą 6970 zł/mkw. — zauważa Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl

W pięciu na siedem analizowanych miast odnotowano też niewielkie spadki cen transakcyjnych— od 11 zł/mkw. w Krakowie do 44 zł/mkw. w Łodzi.

— Łódź jest jedynym miastem, w którym ceny systematyczniespadają od początku roku. W porównaniu do stycznia są niższe o 8 proc. W ślad za spadkami cen obniżeniu uległaśrednia cena nabywanego w tym mieście mieszkania (186 tys. zł) — mówi Marcin Jańczuk z Metrohouse. Rozbieżności między cenami ofertowymi a transakcyjnymi nadal największe są w Gdyni — 12,8 proc.

We Wrocławiu dysproporcja ta wynosi 9,5 proc. Ceny ofertowe są najczęściej akceptowane w Poznaniu, gdzie różnica w cenach oczekiwanych i uzyskiwanych wynosi 2,4 proc. Poza Łodzią i Krakowem we wszystkich analizowanych miastach kupowane mieszkania mają średnio więcej niż 50 mkw. Na tym tle wyróżnia się stolica, gdzie nabywcy decydują się na zakup coraz większych lokali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu