Czytasz dzięki

Spadł wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w lutym

  • PAP
opublikowano: 21-02-2020, 10:45

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w lutym w przemyśle wyniósł plus 1,6 pkt. - podał GUS.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w lutym w przemyśle wyniósł w Polsce plus 1,6 pkt. wobec 3,2 pkt. w styczniu - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Jest to wskaźnik niewyrównany sezonowo.

W budownictwie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 0,1 wobec minus 0,7 przed miesiącem.

W handlu hurtowym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 4,5 wobec 4,0 miesiąc wcześniej.

W handlu detalicznym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 0,8 wobec minus 0,3 miesiąc temu.

W transporcie i gospodarce magazynowej wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 0,1 wobec minus 0,5.

W zakwaterowaniu i gastronomii wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej kształtuje się na poziomie minus 5,6 wobec minus 0,5.

W informacji i komunikacji wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej kształtuje się na poziomie plus 19,0 wobec 19,7 przed miesiącem.

W dziale finanse i ubezpieczenia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej kształtuje się na poziomie plus 23,6 wobec 25,7. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu