Spadła produkcja aut w Wielkiej Brytanii’

opublikowano: 26-10-2017, 09:33
aktualizacja: 26-10-2017, 09:35

To nie są dobre wieści dla brytyjskiej branży motoryzacyjnej. We wrześniu 2017 r. spadała produkcja samochodów po tym jak zaufanie rynku i konsumentów nadszarpnięte zostało niepewnością odnośnie brexitu, donosi serwis BBC powołując się na branżowy organ.

Dodatkowo, zdaniem Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT), wpływ na problemy producentów mają plany związane z podniesieniem jakości powietrza. Tym samym 14 proc. spadek popytu w Wielkiej Brytanii doprowadził do całościowego spadku.

W efekcie produkcja samochodów we wrześniu zmniejszyła się o ponad 4 proc. do 153,2 tys. pojazdów. 

Tak więc w ostatnich sześciu miesiącach tylko w lipcu odnotowano wzrost tego wskaźnika. 

Krajowy popyt zmniejszył się o 14,2 proc. do 31,4 tys. pojazdów co w ujęciu narastającym od początku roku oznacza spadek rzędu 2,2 proc. 

Około 70 proc. produkowany na Wyspach samochodów trafia na eksport, a ten czynnik nadal – zdaniem Arndta Ellinghorst, szefa badań w Evercore ISI – pozostaje na wysokim poziomie i ma się relatywnie dobrze. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Spadła produkcja aut w Wielkiej Brytanii’