Spadła produkcja rudy w  BHP Billiton

opublikowano: 18-10-2017, 12:39
aktualizacja: 18-10-2017, 12:40

Koncern BHP Billiton, największa na świecie kompania górnicza, odnotował spadek wydobycia rudy żelaza w pierwszym kwartale swojego roku finansowego, donosi Bloomberg.

Produkcja zmniejszyła się w okresie lipiec-wrzesień 2017 r. o 3 proc. z powodu planowanych przestojów i pożaru w Mt. Whaleback w Australii. Firma mimo wszystko oczekuje realizacji swojego całorocznego celu.

Zobacz więcej

Ruda żelaza

Bloomberg

Produkcja wniosła 55,6 mln ton wobec 58 mln rok wcześniej. To wartość niższa niż zakładali analitycy, liczący na 58,8 mln ton. 

Spółka z Melbourne twierdzi, że całoroczne wydobycie z australijskich kopalni pozostaje na dobrej drodze do realizacji zakładanego celu na poziomie 275 do 280 mln ton. 

Tymczasem produkcja miedzi wzrosła o 14 proc. do 404 tys. ton wsparta przez zwiększenie wydobycia w Los Colorados Extension, projektu górniczego chilijskiego giganta, Escondida. W przypadku tej kopalni produkcja była najwyższa od ponad dwóch lat.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu