Spadło ryzyko usunięcia Trumpa z fotela prezydenta

opublikowano: 25-03-2019, 16:42

Jeśli hazardziści mają rację, prezydent Donald Trump nie będzie musiał przed upływem kadencji odejść z Białego Domu. Jego prezydenturze nie zaszkodzi dochodzenie w sprawie możliwej ingerencji Rosji w kampanię przed wyborami w 2016 roku.

Prawdopodobieństwo, że Trump nie dotrwa na stanowisku do końca swojej pierwszej kadencji spadło obecnie do najniższego poziomu od objęcia przez niego urzędu. Szacowane jest obecnie na jedynie 13 proc. podczas gdy w szczytowym okresie w trakcie pierwszego roku pobytu w Białym Domie dochodziło do 50 proc., wynika z wyliczeń opracowanych przez RBC Capital Markets.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Takie ryzyko znacząco spadło po tym, jak prokurator generalny William Barr w liście do prawodawców powiedział, że doszedł do wniosku, że Trump i członkowie jego kampanii nie spiskowali ani nie koordynowali z Kremlem interwencji w wyborach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy