Spece od dizajnu doradzą meblarzom

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 20-12-2017, 22:00

PARP wydłuża termin naboru dotacyjnego

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wydłużyła o dwa tygodnie termin naboru dotacyjnego dla przedsiębiorców, którzy chcą zdobyć dotacje na stworzenie wzoru własnych mebli i wprowadzenie ich na rynek. Wnioski można składać do 18 stycznia.

W ramach programu „Grant na dizajn” (poddziałanie 2.4.1 POIR) przedstawiciele biznesu dostaną możliwość kooperowania z polskimi projektantami i instytucjami otoczenia biznesu. Za niecały miesiąc rządowa agencja wybierze czterech operatorów, którzy zrekrutują firmy z branży meblarskiej i rozpoczną z nimi współpracę. Budżet programu wynosi 10 mln zł.

— Mamy nadzieję, że dzięki pilotażowi fotel czy sofa zapisze się nie tylko w historii sztuki, ale również ukształtuje wyobrażenie o rodzimym rynku meblarskim. Chcemy, aby instrument wsparł takie projekty, o których będzie mówiło się, że mają dobry dizajn, cenę i znakomitą jakość — mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. Więcej informacji: www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu