…specjalistyczna firma pomoże zrealizować energooszczędne inwestycje

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 20-06-2012, 00:00

Czy wiesz, że…

Na łamach niniejszego cyklu zwracaliśmy uwagę, że w przypadku braku własnych pieniędzy na realizację inwestycji w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej warto zainteresować się współpracą z podmiotem działającym na zasadach trzeciej strony. Takie rozwiązanie jest także atrakcyjne w przypadku specjalistycznej firmy dysponującej zapleczem kadrowym i technologicznym.

Opisana już termomodernizacja wojskowego kompleksu szkoleniowego w Ustce jest dobrym tego przykładem. Działanie obejmuje termomodernizację 44 budynków, wykonanie nowej sieci cieplnej, instalację automatycznych węzłów cieplnych, budowę centralnego źródła ciepła z możliwością produkcji energii elektrycznej w miejsce 4 kotłowni węglowych, wymianę instalacji c.o. i c.w.u w budynkach oraz instalację systemu telemetrii i monitoringu. Jest to bardzo złożone i kompleksowe przedsięwzięcie, w efekcie nakłady na przedmiotowe zadanie dalece przekraczają możliwości inwestora.

Jest to doskonały moment na zaangażowanie się specjalistycznej firmy takiej jak Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych Promat z Chwaszczyna k/ Gdyni, zajmującej się budową, modernizacją i eksploatacją systemów ciepłowniczych. W ramach zawartej umowy Promat wykona prace modernizacyjne i będzie eksploatował przez 10 lat system ciepłowniczy. Z punktu widzenia wojska rozwiązanie polegające na ustaleniu wynagrodzenia wykonawcy prac na poziomie dotychczasowych kosztów przez okres trwania umowy jest również bardzo wygodne.

— Istniejący system cieplny zużywa duże ilości ciepła. W ostatnich 3 latach średnia produkcja ciepła w źródłach ciepła przekazanych do eksploatacji wynosiła ok. 92 000 GJ na rok. Przewidujemy, że modernizacja systemu dzięki przeprowadzonym pracom spowoduje obniżenie produkcji ciepła w systemie o około 68 proc. w stosunku do stanu istniejącego do wielkości ok. 29 000 GJ rocznie. Da to olbrzymią redukcję emisji szkodliwych substancji do powietrza, w tym przeszło 8 tys. ton CO 2 rocznie — podkreśla Roman Jackiewicz, prezes spółki Promat.

Wejdź na www. bosbankdlafirm.pl i przekonaj się, jak Twoja firma może zyskać na ekologii!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu