Specjalizacja, czyli jak odnieść sukces w branży TSL

Marcin Jeziorski, prezes TBX Logistics
opublikowano: 12-09-2018, 22:00

Perspektywa 15 lat pozwala przyjrzeć się ewolucji, jaka dokonała się w branży TSL w Polsce.

Początkowo firmy produkcyjne musiały same organizować transport swoich wyrobów i towarów. Wraz z rozwojem sektora, przedsiębiorcy zyskali wygodną możliwość zlecania usług profesjonalnym operatorom, oferującym kompleksowe rozwiązania transportowe.Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, a wraz z nim swobodny przepływ towarów i usług w jej obrębie, a później także wejście do strefy Schengen, otworzyły przed polskimi firmami logistycznymi nowe możliwości. Według statystyk GUS, od przystąpienia Polski do UE bezpośredni udział sektora usług transportu i logistyki w polskim PKB wzrósł z 5,4 proc. w 2004 r. do 6,5 proc. w 2015 r.

Dzisiaj sektor TSL w Europie to dynamicznie zmieniające się środowisko. Jak odnieść sukces na rozdrobnionym rynku operatorów logistycznych? Obecnie efektywne budowanie marki w tej branży zależy od skutecznego prognozowania zmian i umiejętności adaptacji do nowych warunków. Rola internetu i gwałtowny rozwój technologiczny sprawiają, że podmioty działające w tym sektorze muszą inwestować w najnowsze technologie i narzędzia IT, aby błyskawicznie reagować na rosnące oczekiwania klientów i elastycznie dostosowywać się do ich potrzeb. Ale czy wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wystarczy, by utrzymać konkurencyjność swojej firmy? Jak stać się liderem? Odpowiedzią może być specjalizacja. TBX Logistics jest ekspertem w dziedzinie przewozów chłodniczych. Dzięki dogłębnej znajomości specyfiki branży i bogatemu doświadczeniu w zakresie przewozu produktów w temperaturze kontrolowanej, a także odpowiednio zaprojektowanej infrastrukturze, możemy nieprzerwanie oferować najwyższej jakości usługi.

Codziennie w drodze, w całej Europie, jest kilkadziesiąt pojazdów naszej floty. Przewozimy zarówno produktysezonowe jak i całoroczne. W przypadku żywności nawet najdrobniejsza zmiana planu może wpłynąć na jakość przewożonego ładunku, a co za tym idzie — jego bezpieczeństwo. Nasi klienci wiedzą, że mogą nam zaufać powierzając nam swój towar. Będąc specjalistą w dziedzinie transportu chłodniczego, potrafimy zapewnić optymalne warunki wrażliwym na temperaturę produktom. Świadomość silnych stron naszego biznesu oraz ciągły rozwój kluczowych kompetencji pozwala utrzymywać konkurencyjność naszej firmy na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Jeziorski, prezes TBX Logistics

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy