Spektakularny debiut 'Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi'

opublikowano: 18-12-2017, 07:25
aktualizacja: 18-12-2017, 07:25

Jak można było oczekiwać, najnowsza odsłona sagi Gwiezdnych Wojen, film zatytułowany „Ostatni Jedi” stał się hitem już od debiutu. W pierwszy weekend wyświetlania, tytuł zebrał ponad 450 mln USD wpływów ze sprzedaży biletów, donosi serwis BBC.

Kwota ta obejmuje przychody rzędu 220 mln USD z box office w Stanach Zjednoczonych  i Kanadzie. To drugi w historii kinematografii wynik otwarcia po debiucie sprzed dwóch lat poprzedniego tytułu z tej serii „Przebudzenia mocy”. W 2015 r. wygenerował on w pierwszy weekend sprzedaż na poziomie 248 mln USD.

Gwiezdne Wojny (Star Wars)
Zobacz więcej

Gwiezdne Wojny (Star Wars) fot. Bloomberg

Jak ogromna przepaść dzieli obecną superprodukcję od pozostałych nowych tytułów kinowych wskazuje kwota jaką zdobyły pozostałe filmy. Drugi w zestawieniu Ferdinand, który jest animacją komputerową zasilił kieszenie producentów środkami rzędu jedynie 13 mln USD, zaś w przypadku animacji Coco studia Disney/Pixar sprzedaż biletów przyniosła wpływy o wartości nieco przewyższającej 10 mln USD w czwartym weekendzie obecności na ekranach północnoamerykańskich kin.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi, to film z gatunku space opera w reżyserii Riana Johnsona. To ósma część cyklu Gwiezdne wojny, bezpośrednia kontynuacja Przebudzenia Mocy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu