Spekulanci windują kurs dogecoina z okazji dnia palenia „trawki”

opublikowano: 20-04-2021, 11:07

Spekulanci postanowili wywindować kurs dogecoina do 42 centów, bo we wtorek wypada 20 kwietnia, czyli 4/20. W amerykańskim slangu to symbol palenia marihuany.

Obecnie, według Coindesk, dogecoin drożeje o 10,3 proc. do 0,413065 USD. W ciągu ostatniej doby kurs kryptowaluty rósł do 0,43 USD.

Dogecoin to w ostatnim czasie ulubiony przedmiot zabawy spekulantów zmawiających się na amerykańskich mediach społecznościowych, którzy w tym roku stali się wyjątkowo aktywni. Kurs kryptowaluty stworzonej dla żartu i nie mającej poważnego zastosowania wzrósł w ubiegłym tygodniu o ponad 400 proc., czemu sprzyja jego niska wartość.

- Jest takie plemię inwestorów, wielu z nich to millenialsi, którzy postrzegają to jako wspólną sprawę, ruch – powiedział Antoni Trenchev, współzałożyciel firmy kryptopożyczkowej Nexo. – Dogecoin to taki znak czasu, który objawia się na naszych oczach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane