Spełnione obietnice

MIB
opublikowano: 18-10-2017, 22:00

E-GAZELE  BIZNESU 2017: LIDER OPOLSKI — FH KRUKAM KAMIL KRUPA (5. MIEJSCE W KRAJU)

Zwycięska e-Gazela Opolszczyzny dowodzi, że zdrowie, choć zawsze w cenie, nie musi drogo kosztować

Firma powstała w 2011 r. Zajmuje się sprzedażą zdrowej żywności, produktów dietetycznych i suplementów diety. — Tematyką zdrowego żywienia interesuję się od dawna. Kiedyś często robiłem zakupy w sklepach z ekologiczną żywnością. Ale ceny były za wysokie. Tak pojawił się pomysł, żeby znaleźć producentów lub dostawców, którzy zaoferują mi produkty wysokiej jakości, ale w przystępnej cenie. Tak zacząłem wprowadzać na rynek kolejne nowości — mówi Kamil Krupa, założyciel firmy KruKam. Jego internetowy sklep szybko się przyjął, a sam właściciel cieszył się ze stale rosnącej licz-

by klientów detalicznych i hurtowych. Zwiększał zatrudnienie i nieustannie rozbudowywał ofertę o kolejne produkty. Uruchomił także sklep stacjonarny w Krakowie. Powodem do dumy właściciela był również fakt, że firma doczekała się promocji na portalach zakupów grupowych. Dynamiczny rozwój sprawił, że w roku 2014, czyli po trzech latach działalności, KruKam po raz pierwszy zdobył tytuł e-Gazeli, a firma okazała się najlepszą w województwie opolskim. Wówczas Kamil Krupa zapowiadał, że planuje otwieranie kolejnych sklepów stacjonarnych i dalsze poszerzanie asortymentu, a także — dla wzmocnienia pozycji marki — rozwój sprzedaży hurtowej. Dotrzymał słowa. — Mamy już cztery sklepy stacjonarne. Do krakowskiego dołączyła placówka w Warszawie, dwie w Wodzisławiu Śląskim i jedna w Opolu. Piąta właśnie powstaje. Od 2014 r. zmieniło się sporo. Poszerzyliśmy ofertę, większość produktów importujemy sami, część produkujemy w naszym własnym zakładzie. Rozpoczęliśmy również sprzedaż hurtową poprzez platformę B2B — opowiada Kamil Krupa.

Od handlu do produkcji. Mamy już cztery sklepy stacjonarne i piąty w trakcie tworzenia. Oprócz zdrowej żywności sprzedajemy kosmetyki naturalne. Asortyment pochodzi ze sprawdzonych źródeł, a część wytwarzamy sami we własnym zakładzie — mówi Kamil Krupa, właściciel firmy KruKam.

Dziś w ofercie KruKam obok zdrowej żywności, suplementów diety czy innych produktów dietetycznych można znaleźć także kosmetyki naturalne. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane