Spiegel: rada nadzorcza Volkswagena zastanowi się nad przyszłością szefa Audi

opublikowano: 14-09-2018, 13:14

Der Spiegel dowiedział się, że w poniedziałek rada nadzorcza Volkswagena będzie dyskutować nad przyszłością Ruperta Stadlera, zawieszonego szefa Audi, pisze Reuters.

Stadler przebywa od połowy czerwca w areszcie w związku dochodzeniem dotyczącym manipulacji pomiarem emisji spalin w autach koncernu Volkswagen. Rada nadzorcza ma rozważyć, czy nadal powinien zajmować stanowisko prezesa Audi. Źródła Der Spiegel twierdzą, że Stadler może być poproszony o rezygnację ze stanowiska w związku z tym, że nie może pełnić powierzonych obowiązków.

Rupert Stadler
Zobacz więcej

Rupert Stadler fot. Bloomberg

W połowie czerwca Rupert Stadler został aresztowany w związku ze śledztwem w sprawie skandalu związanego z fałszowaniem danych o emisji spalin w silnikach diesla. Według przedstawicieli prokuratury z Monachium, istniały obawy, że może próbować ukrywać i fałszować dowody.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu