Spin chce przejąć w listopadzie Neokart

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-10-2005, 15:15

Spin chce w listopadzie przejąć spółkę Neokart GIS, która tworzy systemy informacji przestrzennej. Spin, który uczestniczy z Neokartem w kilku dużych przetargach na rozwiązania GIS, liczy na ich pozytywne rozstrzygnięcie jeszcze w tym roku - powiedział PAP prezes Spinu Michał Górski.

Spin chce w listopadzie przejąć spółkę Neokart GIS, która tworzy systemy informacji przestrzennej. Spin, który uczestniczy z Neokartem w kilku dużych przetargach na rozwiązania GIS, liczy na ich pozytywne rozstrzygnięcie jeszcze w tym roku - powiedział PAP prezes Spinu Michał Górski.

"W tym roku planujemy przejęcie spółki Neokart GIS. Oczekujemy, że akwizycję uda się sfinalizować w pierwszych dniach listopada. Innych akwizycji w tym roku już nie planujemy" - wyjaśnił.

Górski powiedział, że we współpracy ze spółką Neokart GIS Spin startuje w kilku dużych przetargach na systemy informacji przestrzennej.

"Wspólnie z Neokart GIS i lokalnymi firmami występujemy w przetargach finansowanych przez PHARE. Uczestniczymy w przetargu na systemy ewidencji gruntów, których końcowym odbiorcą jest Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Budżet tego projektu to niecałe 2 miliony euro. Także w GUGiK startujemy w przetargu o budżecie 28 mln zł na wektoryzację map katastralnych" - powiedział Górski.

Dodał, że Spin wraz z Neokartem uczestniczy też w systematycznie ogłaszanych przetargach o wartości kilku milionów złotych każdy na wektoryzację map w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Sądzę, że umowy ze zwycięzcami przetargów będą podpisane jeszcze w tym roku i to przed grudniem. Gdybyśmy wygrali te przetargi, część przychodów zapisalibyśmy już w wynikach 2005 roku. Prace będą tam wykonywane nie przez miesiące, ale przez lata" - powiedział Górski.

Prezes Spinu poinformował, że Spin porządkuje grupę kapitałową przez stopniowe wchłanianie mniejszych spółek, nad którymi sprawuje kontrolę. W przyszłym roku firma też nie wyklucza kolejnych przejęć. "Interesują nas firmy produkujące oprogramowania. Toczą się negocjacje, ale termin przejęcia zależy od tego, jak uda nam się +skonsumować+ dotychczasowe akwizycje" - powiedział Górski.

Prognoza Spinu zakłada, że zysk netto grupy w tym roku wyniesie 21 mln zł, zysk operacyjny 26 mln zł, a przychody 165 mln zł.

Szacowane przychody skonsolidowane Telmaksuu, Spinu i spółek zależnych w 2004 roku wyniosły 147,9 mln zł, a zysk netto 18,9 mln zł. W grudniu 2004 roku giełdowy Telmax połączył się ze znacznie większą spółką Spin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane