Spiski

AdS
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Zdusić układ - jak peta pod obcasem

W kultowym serialu „Z Archiwum X” występuje postać Palacza. Bardzo mroczna. Uosabia wszystkie tajemnice, z jakimi Amerykanie musieli się zmierzyć i jakie mogli sobie tylko wyobrażać. Jest w Grupie Trzymającej Władzę, manipuluje opinią publiczną, knuje z pozaziemskimi wrogami naszej cywilizacji, sprowadza poszukującego prawdy Muldera na fałszywe tropy. No i pali.

Każdy szkodliwy mroczny układ ma swego Palacza, który kręci, zwodzi i knuje. Ten, kto bierze się do walki z układem lub inną szarą siecią, musi prędzej czy później zmierzyć się z Palaczem. Nie będzie litości, trzeba sięgnąć po wszelkie możliwe środki. Bo stawką jest nasza cywilizacja.

Czasami najskuteczniejsze okazują się niekonwencjonalne, na pozór zupełnie niewinne środki. Ot, chociażby zaproponowany przez Tadeusza Cymańskiego projekt ustawy antynikotynowej. Genialny w swej prostocie. Palacz, któremu uniemożliwi się palenie, straci całą mroczną moc. A układ, na rzecz którego działa, rozpadnie się w pył. Jak — nie przymierzając — popiół z papierosa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AdS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu