Czytasz dzięki

Pożar w nieczynnej fabryce Frotex

PAP, DI
opublikowano: 06-06-2020, 16:18

Przez kilkanaście godzin 20 jednostek straży pożarnej gasiło pożar hali po zamkniętej fabryce włókienniczej Frotex w Prudniku.

Pożar w nieczynnej hali byłych zakładów włókienniczych Frotex w Prudniku wybuchł w piątek. Do gaszenia budynku z XIX w. wysłano 20 jednostek straży pożarnej. Na terenie byłej fabryki nadal dyżurują strażacy, aby sprawdzić, czy nie zachowały się zarzewia ognia.

Ogień strawił około 1,6 tys. metrów kwadratowych dachu w hali o wymiarach 150 na 200 metrów. Akcję utrudniało duże zadymienie i rozmiary budynku, którego mury mają 10 metrów wysokości. Nikt nie został ranny. Okoliczności i przyczyny pożaru ustali policja.

Zakłady włókiennicze w Prudniku powstały w połowie XIX w. W tym czasie były jednym z największych w świecie producentów lnu. Po wojnie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Frotex były jednym z największych w kraju producentów pościeli, ręczników i tkanin obrusowych oraz technicznych. Fabryka, w której w latach świetności pracowały 4 tys. osób, została zamknięta w 2010 r. – po 165 latach działalności. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane