"Spódnicowy" protest szwedzkich kolejarzy zakończony sukcesem (WIDEO)

KŁ, bbc.co.uk
opublikowano: 10-06-2013, 08:55

Operator podmiejskich linii w Sztokholmie zgodził się, by kolejarze nosili latem krótkie spodenki, po tym jak pracownicy rozpoczęli protest polegający na noszeniu w pracy spódnic, informuje BBC News.

Spódnice to znak protestu przeciw regulaminowi, który zakazuje im noszenia latem w pracy krótkich spodenek. Maszynista Martin Akersten i jego koledzy wpadli na ten pomysł, gdy zimą poinformowano ich o nowym regulaminie dotyczącego ubioru pracowników.

"Dotarły do nas sugestie personelu i postanowiliśmy zmienić zdanie w tej kwestii" - powiedział Tomas Hedenius, rzecznik firmy Arriva, która zawiaduje pociągami na linii Roslagsbanan.

Jeszcze w weekend rzecznik koncernu zatrudniającego kolejarzy, twierdził, że firmie zależy, by jej pracownicy wyglądali "schludnie i przyzwoicie", ale nie zamierza powstrzymywać ich przed noszeniem kobiecych strojów, jeśli tego właśnie sobie życzą, ponieważ równałoby się to dyskryminacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, bbc.co.uk

Polecane