Spokój na Wall Street w rocznicę "Czarnego poniedziałku"

opublikowano: 19-10-2018, 22:22

S&P500 kończył sesję spadkiem o mniej niż 0,1 proc. Jego wartość zmieniła się równie niewiele przez tydzień. Nasdaq stracił 0,5 proc. w piątek i 0,6 proc. przez tydzień. Dow Jones rósł na zamknięciu o 0,3 proc., ale odrobił tylko 65 pkt. z ponad 300 pkt., które stracił w czwartek.

31. rocznica „Czarnego poniedziałku”, czyli krachu z 1987 roku na amerykańskich rynkach akcji, przebiegła spokojnie. Na nastroje inwestorów wpływ miały przede wszystkim wyniki kwartalne spółek. Gwiazdą sesji był Procter & Gamble, który mocno drożał i poprowadził segment spółek codziennego użytku do największego procentowego wzrostu od ponad dwóch lat. W odwrocie znalazły się natomiast spółki budowlane po wiadomości o największym spadku sprzedaży domów na rynku wtórnym od ponad dwóch lat. Złoto minimalnie staniało. Ropa zdrożała po tym jak prezydent Donald Trump zasygnalizował, że Arabia Saudyjska poniesie konsekwencje w związku z domniemanym zabójstwem opozycyjnego dziennikarza. Rosły rentowności obligacji USA, głównie z powodu malejących obaw inwestorów dotyczących konfliktu Komisji Europejskiej z rządem Włoch.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Na zamknięciu rosło 6 z 11 głównych segmentów S&P500. Największy popyt był na akcje dostawców dóbr codziennego użytku (2,1 proc.) i spółek użyteczności publicznej (1,6 proc.). Najsłabsze były segmenty dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-0,9 proc.) i ochrony zdrowia (-0,95 poc.). Na zamknięciu taniało 56 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów tworzących średnią Dow Jones drożało 17. Najmocniej rosły kursy Procter & Gamble (8,8 proc.), American Express (3,8 proc.) i Walt Disney (2,2 proc.). Najmocniej taniały Caterpillar (-3,3 proc.), Intel (-2,1 proc.) i DowDuPont (-1,9 proc.). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu