Spokój po burzy

Adam Stańczak, DM BOŚ
opublikowano: 14-02-2013, 00:00

Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się niewielkimi zmianami indeksów, a aktywność i zmienność rynku można określić jako niską.

Już rano widać było, że znów uwaga rynku będzie skoncentrowana na akcjach TP (kurs spadł o 8 proc.), choć z każdą godziną udział handlu akcjami telekomu w wartości handlu ogółem był coraz mniejszy.

Skromne zmiany pozostałych blue chipów i zwyżka WIG20 o 0,03 proc. pozwalają jednak na tezę, że faza wstrząsu, jaką w dwa dni zafundowała rynkowi przecena TP, dobiega końca. Mimo radykalnego spadku notowań jednej z ważnych firm rynek nie poniósł poważniejszych strat, czego doskonałym obrazem jest fakt, że indeks WIG20 nie osiągnął nowych minimów styczniowo- lutowego trendu spadkowego i stale obowiązuje ważne dla technicznie zorientowanych graczy wsparcie w rejonie 2450 pkt. W rezultacie aktualne pozostają strategie, które zakładały, że po dobrych dwóch kwartałach rynek podda się korekcie pozwalającej zakumulować akcje pod dobrą końcówkę roku. Przy takich oczekiwaniach obecna przecena jawi się jako pokaz siły GPW, która ma za sobą trzy bardzo mocne ciosy w postaci podaży akcji PKO BP i Pekao oraz radykalne obniżenie dywidendy z TP. Należy jednak oczekiwać, że wydarzenia te pozostawią trwalszy ślad na rynku i skala tegorocznych zwyżek będzie mniejsza od skrajnie optymistycznych scenariuszy rysowanych w końcówce 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Stańczak, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy