Spokojna, poniedziałkowa sesja na krajowym rynku

Joanna Pluta
opublikowano: 23-12-2008, 00:00

Kurs EUR/PLN wahał się pomiędzy 4,0800 a 4,1100. Notowania dolara oscylowały natomiast w okolicach 2,9000 — 2,9500. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę przypadające na wczoraj rozliczenie kolejnej paczki opcji walutowych. Na początku sesji kurs złotego pozostawał praktycznie niezmienny w dolnych granicach powyższych przedziałów wahań. Notowania EUR/PLN podskoczyły dopiero przed fixingiem, jednak nie były to wzrosty o tej skali, jaką obserwowaliśmy tydzień temu. Popołudniowe osłabienie złotego względem dolara wynikało ze spadku notowań EUR/USD.

Dziś RPP podejmie decyzję dotyczącą stóp procentowych. Oczekuje się poluźnienia polityki monetarnej. W obliczu dużej zmienności na rynku złotego Rada może jednak powstrzymać się od cięcia kosztu pieniądza o 50 pkt baz. i obniżyć stopy o 25 pkt, co nie powinno mieć znaczącego wpływu na rynek.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane