Spokojna sesja na rynku walutowym

Jarosław Fronczak, Joanna Pluta; Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 31-08-2009, 17:18

Poniedziałkowa sesja na walutowym rynku złotego charakteryzowała się niewielką zmiennością.

Kursy EUR/PLN i USD/PLN rozpoczęły dzień w pobliżu poziomów odpowiednio: 4,0800 i 2,8500. Na początku sesji europejskiej miała miejsce lekka deprecjacja polskiej waluty, w wyniku której kurs EUR/PLN zwyżkował w okolice 4,1000, a kurs USD/PLN do poziomu 2,8800. Zwyżka kursów nastąpiła prawdopodobnie w wyniku zniżki notowań eurodolara i umocnienia japońskiego jena. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych z kraju i ze świata spowodował jednak konsolidację obu par walutowych w dalszej części dnia wokół wspomnianych wyżej poziomów.

Również na zagranicznym rynku walutowym nie mogliśmy dziś zaobserwować większej zmienności. Było to w głównej mierze skutkiem święta bankowego w Wielkiej Brytanii, w związku z którym londyńska giełda nie pracowała. Eurodolar rozpoczął tydzień od lekkiego spadku do poziomu 1,4260. O godzinie 11.00 z Eurolandu napłynęły dane na temat szacunkowej wartości inflacji HICP z sierpnia – wyniosła ona -0,4% r/r. Publikacja ta nie wpłynęła znacząco na rynek walutowy, a eurodolar konsolidował się w przedziale 1,4260 – 1,4300. Dużo większy wpływ na notowania EUR/USD miał ogłoszony o 15.45 w Chicago indeks PMI, który w sierpniu wzrósł 43,4 pkt. do 50 pkt. i był wyższy od prognoz. Świadczy to o poprawie nastrojów wśród amerykańskich przedsiębiorców. Pod koniec poniedziałkowej sesji kurs EUR/USD zwyżkował do poziomu 1,4360.

Sporządzili: Jarosław Fronczak, Joanna Pluta; Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Fronczak, Joanna Pluta; Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spokojna sesja na rynku walutowym