Spokojna sesja na rynku walutowym

DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 25-11-2010, 17:00

Za nami dość spokojna sesja na rynku walutowym. Pod nieobecność inwestorów z USA, pozostali uczestnicy rynku wstrzymywali się z zawieraniem większych transakcji. Niską zmienność wspierał dodatkowo ubogi kalendarz makroekonomiczny.

W notowaniach eurodolara sytuacja wygląda jednak dość niepokojąco – kurs EUR/USD konsolidował się przez większość dnia nieco poniżej istotnego wsparcia 1,3350. W pobliżu tej wartości przebiega poziom 38,2 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej, obserwowanej na wykresie eurodolara pomiędzy początkiem czerwca a początkiem listopada bieżącego roku. Ponadto w okolicach 1,3350 znajduje się lokalny szczyt eurodolara z sierpnia. W bieżącym momencie najbliższe i najistotniejsze wsparcie dla pary EUR/USD to linia trendu wzrostowego, która obecnie przebiega nieco poniżej wartości 1,3300.

W notowaniach głównej pary walutowej rynku złotego, czyli EUR/PLN doszło do wybicia górą z kilkumiesięcznego kanału spadkowego. Póki co wartość euro konsoliduje się nieco powyżej górnego ograniczenia kanału w pobliżu 3,9750. Dane, jakie napłynęły dziś z krajowej gospodarki pozostały bez wpływu na rynek złotego.

Stopa bezrobocia za październik wypadła zgodnie z oczekiwaniami – nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim odczytem, pozostając na poziomie 11,5 proc. Pozytywnie zaskoczyła natomiast sprzedaż detaliczna, która zanotowała w ubiegłym miesiącu wiorsto 9,0 proc. r/r, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 8,3 proc. r/r.

Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.
Spokojna sesja na rynku walutowymSpokojna sesja na rynku walutowym

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Polecane