Spokojne otwarcie sesji na GPW

Przemek Barankiewicz
29-05-2001, 10:52

Początek notowań na GPW nie przyniósł poważnej zmiany indeksów. Na praktycznie martwym rynku lepiej zachowuje się sektor TMT, wzmacniany przez wzrost kursów Netii i Elektrimu. Słaba pozostaje branża budowlana.

Wtorek na parkiecie przynosi dalsze wyczekiwanie na decyzję RPP odnośnie poziomu stóp procentowych. Inwestorzy nie są chętni do zawierania transakcji, a cały obrót skupia się na czterech spółkach: TPSA, KGHM, Pekao i Netii. Ta ostania spółka zwyżkuje o ponad 3 proc. Netia powinna być głównym beneficjentem ograniczania monopolistycznej pozycji TPSA, które ostatnio nabrało rozpędu (decyzje URT i UOKiK).

Po uchwaleniu mega-dywidendy nadal wzmacnia się kurs Hydrotoru. Nic dziwnego, skoro proponowana wypłata stanowi ok.10 proc. giełdowej ceny akcji.

W odmiennych kierunkach podążają kursy Piaseckiego i Mostostalu Zabrze. Rynek szybko dostosowuje kursy obu spółek do prognozowanego parytetu wymiany akcji przy fuzji obu podmiotów. Wiele wskazuje na to, że będzie ona korzystna dla Pia. Powodem może być silna pozycja braci Piaseckich w akcjonariacie kieleckiej firmy. Wśród właścicieli MZ takiej przeciwwagi dla Banku Handlowego jednak brakuje.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Spokojne otwarcie sesji na GPW