Spokojne wejście w nowy tydzień

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
opublikowano: 09-08-2021, 18:47

Poniedziałkowe notowania na rynku warszawskim zdominowały niska aktywność rynku i skromna zmienność.

W finale rynek zdołał przesunąć indeks WIG20 o ledwie 0,03 procent przy 513 mln złotych obrotu. Sesja w największym stopniu została podporządkowana zachowaniu giełd bazowych, które weszły w nowy tydzień wyciszeniem po zeszłotygodniowym spotkaniu z danymi z rynku pracy w USA i flirtach z rekordami na wykresach indeksów. Patrząc na indeks WIG20 przez pryzmat spółek, które zanotowały największe przesunięcia, to bez wątpienia w byczym obozie grały walory z sektora bankowego. Indeks WIG-Banki zyskał dziś 2,2 procent niesiony na północ między innymi zwyżkami PKO BP i Pekao, ale też Santandera. W przeciwnym obozie grały spółki surowcowe i energetyczne. Pierwszym szkodził spadek cen ropy o przeszło 2 procent. Podaż mocno potraktowała też KGHM i spółka straciła 3 procent. Technicznie patrząc rozdanie dla WIG20 sprowadziło się do znanego z poprzedniego tygodnia dryfu w okolicach poziomu 2270 pkt. Niemniej, samo zamknięcie sesji w rejonie 2274 pkt. oznacza, iż indeks jest nieco bliżej strefy oporów w rejonie 2300-2291 pkt., gdzie zalega górne ograniczenie trzymiesięcznego trendu bocznego 2300-2200 pkt. Obserwowana dziś zmienność indeksu – mierzona wskaźnikiem ATR z 14 sesji na poziomie 23 pkt. – daje cień szansy na testowanie oporów w trakcie bieżącego tygodnia, ale nie ma wątpliwości, iż to rynki bazowe trzymają klucz do dynamiki handlu w Warszawie. Sierpień – zwłaszcza pierwsza połowa – to okres wakacyjnego spadku zmienności i obrotów na świecie, które muszą przesączać się na GPW. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż w bieżącym tygodniu świat czeka na odczyty inflacji, zwłaszcza amerykańskiej, więc ma powody, by nie wyprzedzać wydarzeń i dodawać wyciszenia do letniego handlu.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane