Czytasz dzięki

Spółdzielnia tancerek go-go zamyka swój klub

AD, San Francisco Chronicle
opublikowano: 22-08-2013, 07:01

Lusty Lady, jeden z klubów striptizowych w San Francisco właśnie zamyka swoje podwoje, bo nie jest w stanie płacić czynszu. Nie byłaby to żadna informacja, gdyby nie fakt, że od 15 lat działał w nim jedyny na świecie związek zawodowy tancerek go-go, a właścicielami klubu na zasadzie spółdzielni byli sami pracownicy.

Lokal przejęły i związek zawodowy utworzyły tancerki klubu, aby poradzić sobie z niesprawiedliwym ich traktowaniem przez poprzedniego właściciela przybytku. Narzekały, jak to w branży, na nieterminowe wynagrodzenia, brak porządnych umów o pracę i ochroniarzy traktujących ich jak swoją własność.

Zobacz więcej

Klub Lusty Lady w San Francisco zasłynął na cały świat właśnie pierwszym w historii związkiem zawodowym tancerek go-go. Ma nawet swoje hasło w angielskiej Wikipedii. (FOT. Bloomberg)

Klub działał w North Beach w San Francisco od 30 lat, ale w kłopoty finansowe popadł kilka lat temu. Winą za nie obarcza właściciela nieruchomości, którą wynajmował oraz Internet, który odciąga klientów od korzystania z tego typu miejsc.

- Branża mocno się zmieniła – ubolewa Prince$$, jedna z zatrudnionych w Lady Lust tancerek w rozmowie z dziennikiem San Francisco Chronicle. Bo kto – pyta retorycznie – chciałby nam teraz płacić jeśli może za darmo mieć podobne wrażenia przed ekranem swojego laptopa, bez wychodzenia z domu?

Klientów mniej, a czynsz płacić trzeba. Właściciel budynku w 2001 r. żądał od nich 5500 USD za miesiąc, a teraz podniósł stawki do 16,5 tys. USD/miesiąc. To wzrost o 300 proc.!

W interesach nie pomagały też wysłużone i wymagające remontu pomieszczenia lokalu oraz wystrój, w którym czas stanął w miejscu 30 lat temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, San Francisco Chronicle

Polecane