Spółka bmp AG miała 2,1 mln euro zysku w I-III kw.

ISB
04-11-2008, 17:45

Skonsolidowany zysk notowanego we  Frankfurcie i Warszawie funduszu bmp AG wyniósł w I-III kw. 2,1 mln euro wobec 4,1 mln euro w analogicznym okresie ubiegłego roku, wynika ze wstępnych danych finansowych przedstawionych przez spółkę.

"bmp AG zakończyła pierwsze 3 kwartały 2008 roku skonsolidowanymi przychodami ze sprzedaży w wysokości 3,8 mln euro (w roku ubiegłym 9,0 mln euro). Skonsolidowany zysk w wysokości 2,1 mln euro był niższy od wyniku na koniec analogicznego okresu ubiegłego roku (4,1 mln euro). W porównaniu do wyników za pierwsze półrocze 2008 r. odnotowano lekki spadek zysku o 0,1 mln. euro. Spowodowane było to w pierwszej linii spadkami kursów naszych notowanych na giełdach spółek portfelowych, które obciążyły wynik kwotą 0,8 mln. euro. Zysk przypadający na jedną akcję wyniósł 0,12 euro (w roku ubiegłym 0,24 euro)" - czytamy w komunikacie.

Firma podała, że na dzień 30.09.2008 wartość zarządzanych aktywów łącznie 85,2 mln euro w porównaniu do 76,8 mln euro na koniec analogicznego okresu w roku ubiegłym. Z powyższego 61,1 mln euro (w roku ubiegłym 56,3 mln euro) przypadało na pion doradztwa w zakresie Private Equity, a wartość zarządzanych aktywów AUM w pionie inwestycji bezpośrednich wynosiła 24,1 mln uro (w roku ubiegłym 20,5 mln euro).

bmp AG posiada w chwili obecnej jeszcze inwestycje bezpośrednie o wartości 12,1 mln euro (w roku ubiegłym 15,9 mln euro). Inwestycje spółek-córek bmp Media Investors oraz bmp Eco Investors wynosiły na dzień 30.09.2008 8,6 mln euro w porównaniu do 4,6 mln euro na koniec analogicznego okresu ubiegłego roku. Obie spółki posiadają w chwili obecnej udziały w 11 spółkach po dokonaniu przez bmp Media Investors w 3 kwartale 2008 r. trzech nowych inwestycji.

"Z uwagi na napięcie na rynkach kapitałowych oraz ogólny rozwój sytuacji ekonomicznej nie spodziewamy się żadnych dalszych wyjść z inwestycji w IV kwartale 2008 r. Jednocześnie kursy naszych notowanych na giełdach spółek portfelowych spadały w dalszym ciągu także w październiku, zatem z dzisiejszego punktu widzenia liczyć się należy z dodatkowym obciążeniem wyniku w IV kwartale, jeśli nie nastąpi trwałe odprężenie na rynkach" - poinformowała firma.

Szczegółowe sprawozdanie za 3 kwartały ma zostać opublikowane 28 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka bmp AG miała 2,1 mln euro zysku w I-III kw.