Spółka BZ zażądała wykupu akcji

Radosław Omachel
opublikowano: 27-06-2001, 00:00

Spółka BZ zażądała wykupu akcji

BZ Finanse & Leasing, spółka należąca do BZ WBK, zażądała od mniejszościowych akcjonariuszy odsprzedania akcji większościowemu udziałowcowi. Jeżeli trzy podmioty (TUR Polisa, Towin i Accord) nie zgodzą się, zostaną pozbawione udziałów w spółce leasingowej z Wrocławia.

Towin, Accord i znajdująca się w stanie upadłości Polisa nie poddały się uchwale z kwietniowego NWZA zobowiązującej akcjonariuszy reprezentujących łącznie mniej niż 5 proc. kapitału do sprzedania swoich pakietów BZ WBK Finanse & Leasing — podmiotowi, który posiada ponad 90 proc. akcji. Żadna z tych firm nie wzięła udziału w walnym i nie zgodziła się na złożenie w siedzibie BZ F&L stosownych dokumentów.

— Chcemy przejąć udziały drobnych udziałowców i objąć 100 proc. akcji BZ Finanse & Leasing. Większość odpowiedziała pozytywnie. Mamy problemy z trzema spółkami. Rozpoczęliśmy w związku z tym przewidzianą w kodeksie spółek handlowych procedurę przymusowego wykupu — mówi Tomasz Jąder, członek zarządu BZ Finanse & Leasing.

Celem tego procesu jest włączenie BZ F&L do majątku BZ WBK F&L. Wrocławska spółka jest przygotowywana do wejścia w skład nowego podmiotu, który powstał po fuzji Banku Zachodniego z WBK.

Polisa, Towin i Accord mają dwa tygodnie na dobrowolne złożenie dokumentów akcji w siedzibie BZ F&L we Wrocławiu. Jeżeli do tego nie dojdzie, zarząd spółki ma je unieważnić, a następnie wydać większościowemu udziałowcowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka BZ zażądała wykupu akcji