Spółka Ciechu otrzymała niekorzystną decyzję podatkową

opublikowano: 20-09-2022, 07:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sodawerk Stassfurt Verwaltungs, niemiecka spółka zależna Ciechu, odebrała decyzję lokalnego urzędu skarbowego, określającego zobowiązanie podatkowe za 2007 r. na 7,9 mln EUR (37,3 mln zł). Decyzja nie jest ostateczna.

Sprawa dotyczy obniżenia udziału w kapitale spółki zależnej od Sodawerk Stassfurt Verwaltungs. Do zakwestionowanej przez urząd operacji doszło w 2007 r.

“ Spółka Zależna oraz jej doradcy nie zgadzają się z wydanymi Decyzjami i zamierzają je zakwestionować i wnieść odwołanie celem obrony skutków podatkowych swoich działań z roku 2007. Kwota wskazana w Decyzjach nie będzie wymagała utworzenia rezerwy, gdyż Spółka, także na podstawie szacunków doradców, oceniała i nadal ocenia szanse wygrania tego sporu powyżej 50 procent. Spółka Zależna zamierza także złożyć wniosek o odroczenie płatności kwoty zobowiązania podatkowego do czasu wydania ostatecznego rozstrzygnięcia i spodziewa się pozytywnej decyzji w tym zakresie” - podał Ciech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane