Spółka Elona Muska ma pierwszego pasażera do lotu dookoła Księżyca

opublikowano: 14-09-2018, 07:16

SpaceX, amerykańska spółka kosmiczna miliardera Elona Muska podpisała umowę z pierwszym prywatnym klientem, który ma odbyć lot dookoła Księżyca.

17 września zostanie ujawniona tożsamość klienta Space Exploration Technologies Corp. Zapytany o to, czy nie jest nim ona sam, Elon Musk opublikował tylko emotikon z flagą Japonii.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

SpaceX, innowacyjna spółka Elona Muska, z powodzeniem świadczy już usługi transportu w kosmos. W tym miesiącu wyniosła w przestrzeń komercyjnego satelitę z kosmodromu na Florydzie. Była to już 16. misja zrealizowana przez spółkę w tym roku.

Oprócz SpaceX w wyścigu do komercjalizacji podróży w kosmos uczestniczy także Virgin Galactic brytyjskiego miliardera Richarda Bransona. W lipcu mówił on, że ma nadzieję iż jeszcze przed końcem obecnego roku zasiądzie w statku, który wyniesie go w przestrzeń kosmiczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu