Spółka gwiazdy Hollywood zainwestowała w sieć fitness

opublikowano: 18-03-2019, 09:20

Spółka aktora Marka Wahlberga zainwestowała w australijską sieć franczyzową fitness F45 Training. Chce w ten sposób wesprzeć jej ekspansję globalną.

Spółka gwiazdora Hollywood kupiła mniejszościowy pakiet F45 Training w transakcji, która wycenia sieć fitness na 450 mln USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Mark Wahlberg
Zobacz więcej

Mark Wahlberg ARC

- Mark ma tak wiele cech, które go z nami łączą – powiedział Rob Deutsch, założyciel F45 Training, który od ponad dwóch lat szukał inwestora. – Jest oczywiście bardzo oddany fitnessowi i jest bardzo wyrazistą marką – dodał.

Wahlberg powiedział, że jest "fanatykiem fitnessu".

- Zakochałem się w F45 po tym jak wszedłem do sali ćwiczeń i zobaczyłem ludzi z różnych środowisk, na wszystkich poziomach wyćwiczenia, wspólnie pracujących – powiedział aktor.

F45 Training ma ponad 1,5 tys. sal treningowych w 40 krajach. Może otworzyć nawet 10 tys. sal franczyzowych w Ameryce Północnej, ale widzi także możliwości ekspansji w Europie, Azji i Ameryce Południowej, powiedział  Deutsch.

- Sprzedajemy ok. 50 franczyz miesięcznie i jesteśmy pewni, że możemy to zwiększyć do 70-80 miesięcznie do końca 2019 roku – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy