Spółka IGroup obiecuje poprawę

KL
opublikowano: 05-07-2010, 00:00

Oddłużenie i odzyskanie jej dobrej reputacji to najważniejsze cele, jakie stawia sobie Marcin Mincer, nowy prezes.

Oddłużenie i odzyskanie jej dobrej reputacji to najważniejsze cele, jakie stawia sobie Marcin Mincer, nowy prezes.

Spółka z grupy giełdowego Internet Group będzie miała wkrótce nowego inwestora. Pakiet kontrolny w spółce Ad. Net, właścicielu sieci reklamy internetowej, zamierza przejąć zagraniczna firma (jej nazwy nie podano). Transakcja jeszcze nie została sfinalizowana — musi się na nią jeszcze zgodzić BRE Bank. Jednak przyszły właściciel już wprowadził do spółki swojego człowieka. Ad.Netem pokieruje Marcin Mincer, wcześniej prezes ARBOvision. Był odpowiedzialny za restrukturyzację ARBOInteractive Czech Republic. Teraz zamierza szybko postawić na nogi Ad.Net.

— Spółka ma pewne problemy natury finansowej, podobnie jak jej obecny właściciel. Jednak jej działalność operacyjna jest w dość dobrej kondycji — mówi Marcin Mincer.

Proces oddłużania Ad.Netu ma rozpocząć się jak najszybciej. W ciągu dwóch-trzech tygodni powstanie plan restrukturyzacji. Partnerom-wierzycielom spółki zostaną zaproponowane rozwiązania spłaty długów.

— Chciałbym, aby już od sierpnia Ad.Net zaczął regulować zobowiązania wobec kooperantów. Naszym priorytetem jest odzyskanie ich zaufania — mówi nowy prezes.

Przyszły inwestor ma także w ciągu dwóch tygodni dostarczyć Ad.Netowi stosowane przez siebie rozwiązania technologiczne, co pozwoli spółce lepiej działać operacyjnie.

— Ad.Net to jeden z najstarszych podmiotów na polskim rynku, działający w branży reklamy internetowej. Od lat jest w pierwszej trójce, za ABROnetwork i IDMnet. Myślę, że odbudowa jego pozycji powiedzie się — przekonuje Marcin Mincer.

Nowy inwestor wiąże nadzieje także ze spółkami zależnymi Ad.Netu — na Litwie, Łotwie, w Estonii.

— Nie zamierzamy sprzedawać tych podmiotów, interesuje nas rozwijanie ich działalności — mówi prezes.

Dotychczasowy właściciel, Internet Group, zamierza pozostawić sobie pakiet mniejszościowy Ad.Netu. Nie wyklucza wyjścia ze spółki w ciągu 3-5 lat. Znalezienie inwestora dla spółki to część kompleksowego planu restrukturyzacji finansowej grupy. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu kilku tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka IGroup obiecuje poprawę