Spółka inwestuje we własne produkty i technologie,

opublikowano: 15-12-2020, 17:08

Rzeszowski dostawca systemów komputerowych i usług związanych z ich utrzymaniem zajmuje miejsce na podium podkarpackich „Gazel Biznesu” już trzeci rok.

Własna droga:Nie chcemy stać się mało elastyczną korporacją. Zespół – nasi pracownicy – są fundamentem VirtusLab – podkreśla Rafał Pokrywka, założyciel i prezes rzeszowskiej firmy.
Własna droga:Nie chcemy stać się mało elastyczną korporacją. Zespół – nasi pracownicy – są fundamentem VirtusLab – podkreśla Rafał Pokrywka, założyciel i prezes rzeszowskiej firmy.

Spółka inwestuje we własne produkty i technologie, ma dział badawczo-rozwojowy. Projekty są często ryzykowne i ambitne, ale dzięki temu dają szansę zaistnienia na stałe w gronie najlepszych firm technologicznych na świecie.

Odbiorcami jej usług i produktów są klienci zagraniczni, m.in. z branż e-commerce, finansowej i produkcyjnej. Są rozpoznawalną marką w Europie Zachodniej (w tym region DACHL – kraje niemieckojęzyczne, Wielka Brytania) oraz w USA.

– Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych, które poprawiają efektywność wdrażania systemów informatycznych w firmach. Oferujemy też nowoczesne oprogramowanie dla przedsiębiorstw produkcyjnych, które dzięki niemu mogą być bardziej konkurencyjne na rynku – mówi Rafał Pokrywka, prezes VirtusLab.

Dla firmy główną zmianą w 2020 r. było nagłe przejście w 100 proc. na pracę zdalną.

– Dzięki temu, że już wcześniej mieliśmy wypracowane standardy pracy zdalnej, udało nam się efektywnie dokonać tego przejścia i nie wpłynęło ono negatywnie na funkcjonowanie i rozwój VirtusLab – zapewnia prezes.

Firma cały czas realizuje kontrakty zawarte z klientami z USA. Ze względu na COVID-19 obecnie skupia się jednak bardziej na ekspansji na rynki Europy Zachodniej.

– Mijający rok był dla nas także kontynuacją powiększania zespołu specjalistów, intensyfikacji działań na rynkach DACHL oraz podkreślania naszych kompetencji w różnych obszarach technologicznych, jak systemy reaktywne czy analityka danych. To także bardzo dynamiczny rozwój naszych produktów, systemów: Vived, Visdom czy Nexelem – opisuje Rafał Pokrywka.

Jak podkreśla założyciel firmy, zależy mu, aby utrzymać wysoki poziom i jakość oferowanych rozwiązań.

– Chcielibyśmy również, aby nasza firma nadal była tak skuteczna i dobrze zorganizowana mimo ciągłego powiększania swoich szeregów. Nie chcemy, aby ten wzrost powodował stawanie się mało elastyczną korporacją. Najważniejszy jest nasz zespół – to fundament, od którego zależą nasza konkurencyjność oraz kreatywność przy rozwoju produktów i technologii – podkreśla Rafał Pokrywka.

Jako najbliższe plany prezes wymienia pogłębianie specjalizacji, dalszy rozwój produktów – m.in. dynamizację prac nad Nexelem – systemem zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym, który oferuje nowoczesne rozwiązania z obszaru przemysłu 4.0.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane