Spółka matka IKEA ruszyła z największą inwestycją w Chinach

opublikowano: 06-12-2018, 11:52

Spółka matka szwedzkiego koncernu IKEA rozpoczęła budowę centrum handlowego w Szanghaju. Wartość inwestycji – jak dotychczas największej w historii spółki - szacowana jest na 1,2 mld USD.

Będzie to już piąte centrum handlowe Ingka Holding na terenie Państw Środka. Jego powierzchnia obejmować ma 430 tys. m2 i działać na niej ma ponad 300 lokalnych i zagranicznych sprzedawców. W obiekcie zlokalizowany też będzie sklep IKEA, największego na świecie sprzedawcy artykułów wyposażenia wnętrz. Dodatkowo znajdzie się w nim powierzchnia biurowa dla około 3 tys. pracowników IKEA, czyniąc z niego jedną z największych na świecie baz szwedzkiej firmy na świecie. 

Sklep sieci IKEA w Pekinie
Zobacz więcej

Sklep sieci IKEA w Pekinie fot. Bloomberg

Otwarcie Ingka Center planowane jest na 2022 r. 

Ingka Holding ma już trzy centra handlowe w Pekinie, Wuhan i Wuxi otwarte dla biznesu oraz kolejne dwa centra handlowe w budowie w Xi'an i Changsha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu