Spółka MPK Poznań chce zatrudnić ponad 100 kierowców autobusów

  • PAP
opublikowano: 17-09-2022, 14:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ponad 100 kierowców autobusów chce od zaraz zatrudnić spółka MPK Poznań. Przewoźnik od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi.

Spółka chętnych do pracy kusi bogatym pakietem socjalnym i premiami.

W stolicy Wielkopolski trwają liczne remonty tras tramwajowych, remontowana jest m.in. trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W miejsce tramwajów na PST wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

MPK Poznań od dłuższego czasu informuje, że brakuje kierowców autobusów. Z tego powodu zmodyfikowano rozkład miejskich i nocnych linii autobusowych.

"W minionych miesiącach w Poznaniu zdarzało się, że z uwagi na brak prowadzących pojazdy kursy nie były realizowane. Jest to problem, z którym musi się zmierzyć cała branża komunikacji publicznej. Podjęte działania mają dać większą pewność pasażerom, że dany kurs zostanie zrealizowany. Co prawda komunikacja autobusowa będzie funkcjonować w godzinach szczytu z nieco mniejszą częstotliwością, ale będzie bardziej niezawodna" - podawała spółka przy okazji wprowadzania powakacyjnego rozkładu jazdy.

W sierpniu informowała, że dziennie wypada około 10 brygad autobusów - blisko 5 proc. wszystkich kursów realizowanych przez MPK Poznań.

MPK Poznań pilnie poszukuje do pracy ponad 100 kierowców posiadających już prawo jazdy kategorii D i świadectwo kwalifikacji. "Osoby, które chcą pracować w spółce mogą zdecydować się na pełen etat, ale mogą również wybrać inną dogodną dla nich formę zatrudnienia: w niepełnym wymiarze godzin, pracę weekendową bądź umowę-zlecenie" – podała spółka.

MPK Poznań organizuje także kursy dla tych osób, które chciałyby zatrudnić się na stanowisku kierowcy autobusu, ale wymaganych uprawnień nie mają.

Najbliższy kurs na prawo jazdy kat. D rozpocznie się w połowie października, już planowane są następne. Kurs jest bezpłatny dla tych osób, które – po zdaniu egzaminu – przez trzy lata będą pracować w spółce.

Firma podała, że kierowcy otrzymują na początek 4760 zł brutto (w tym premia) miesięcznie, a wynagrodzenie rośnie wraz ze stażem. Dodatkowo płatna jest praca w porze nocnej oraz w godzinach nadliczbowych. Potencjalnych nowych pracowników kusić ma też bogaty pakiet socjalny.

MPK Poznań poszukuje również motorniczych - organizowany jest także kurs na pozwolenie do kierowania tramwajem. W firmie potrzebni są także ślusarze, elektromechanicy i elektromonterzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane