Spółka Nextbike'a ma poślizg w Trójmieście

AR
opublikowano: 03-12-2018, 16:12

Grudniowy start systemu rowerowego w trójmiejskiej metropolii jest mało prawdopodobny. Samorządowe stowarzyszenie obwinia spółkę NB Tricity, należącą do Nextbike Polska.

Mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolicznych gmin 9 grudnia spodziewali się świątecznego prezentu od samorządu – tego dnia miał ruszyć bezobsługowy system wypożyczalni jednośladów. W przetargu na operatora, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk- Gdynia -Sopot, wygrała spółka NB Tricity, zależna od nowowanego na giełdzie operatora bikesharingu. Zgodnie z umową na początku grudnia miał odbyć się rozruch testowy rowerów, poprzedzony zgłoszeniem gotowości uruchomienia I etapu systemu. 

Zobacz więcej

Fot. Pixaby CC0

– Do dziś wykonawca nie zgłosił gotowości, a co za tym idzie nie zostały przeprowadzone testy i odbiory systemu – informuje media w komunikacie prasowym Jarosław Maciejewski ze stowarzyszenia. 

System roweru metropolitarnego MEVO ma działać w 14 gminach. Flota ma liczyć łącznie 4080 rowerów, wszystkie wyposażone w napęd elektryczny. Będzie można je bezpłatnie oddać przy jednej z 660 stacji. Te zostały zamontowane już we wszystkich gminach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spółka Nextbike'a ma poślizg w Trójmieście