Spółka NFI Empik Media & Fashion utworzy 39 sklepów Mango do 2010 r.

Internet Securities
opublikowano: 14-09-2005, 09:44

Spółka w 100 proc. zależna od NFI Empik Media & Fashion, Ultimate Fashion Sp. z o.o. utworzy do końca 2010 roku 39 sklepów mango, sprzedających odzież i akcesoria tej marki, wynika z umowy podpisanej przez Ultimate Fashion z właścicielem marki Mango, hiszpańską spółką Punto FA, podał NFI w komunikacie we wtorek wieczorem.

Spółka w 100 proc. zależna od NFI Empik Media & Fashion, Ultimate Fashion Sp. z o.o. utworzy do końca 2010 roku 39 sklepów mango, sprzedających odzież i akcesoria tej marki, wynika z umowy podpisanej przez Ultimate Fashion z właścicielem marki Mango, hiszpańską spółką Punto FA, podał NFI w komunikacie we wtorek wieczorem.

„Umowa daje UF prawo wyłączności prowadzenia sklepów Mango w Polsce na co najmniej pięć lat (wyłączność nie dotyczy własnych sklepów Punto FA i sklepów ich dotychczasowych partnerów), pod warunkiem, że UF otwierać będzie nowe sklepy Mango zgodnie z przyjętym przez strony planem rozwoju sklepów” – podano w komunikacie.

Zgodnie z umową, UF ma otworzyć w Polsce 39 sklepów MANGO do końca roku 2010, podano także. NFI Empik Media & Fashion podał w odrębnym komunikacie, że udzieli innemu swojemu podmiotowi w 100 proc. zależnemu, Galerii Centrum, 2,61 mln zł pożyczki przeznaczonej na rozbudowę sklepów GC w Opolu i Bielsku Białej. Pożyczka została udzielona do 31 grudnia 2006 roku z możliwością jej przedłużenia na kolejne okresy roczne.

W marcu NFI Empik Media & Fashion podał, że zamierza w tym roku przeznaczyć ok. 80 mln zł na rozwój organiczny. Maciej Dyjas, prezes spółki nie wykluczył wtedy także 2-3 akwizycji i przeprowadzenia nowej emisji akcji na refinansowanie takiej inwestycji. W 2004 roku NFI EM & F osiągnął 26,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1,124 mld zł. Na koniec 2003 roku było to odpowiednio 20,3 mln zł i 1,024 mld zł.     maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane