Spółka PlayWaya zarabia na horrorze

GSU
opublikowano: 21-06-2018, 12:19
aktualizacja: 21-06-2018, 12:20

Sprzedaż gry Lust for Darkness stworzonej przez Movie Games, którego jednym z akcjonariuszy jest giełdowy PlayWay, pokryła koszty produkcji w ciągu doby od premiery. Do tej pory sprzedaż gry przekroczyła 20 tys. szt.

Lust for Darkness to gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru psychologicznego. Na portalu Steam gra ma ponad 370 recenzji, z czego 71 proc. pozytywnych. Premiera gry miała miejsce 12 czerwca.

Materiały z gry
Zobacz więcej

Lust for Darkness

Materiały z gry Movie Games

Movie Games jest także zadowolone z gry 303 Squadron: Battle of Britain, która od 24 maja jest dostępna w wersji wczesnego dostępu na ponad 70 platformach dystrybucji gier online, m.in. na Steam. Na podstawie aktualnych trendów sprzedażowych, spółka przewiduje, że symulator walk powietrznych ma potencjał, aby jeszcze w wersji wczesnego dostępu zwrócić całkowicie koszty produkcji tytułu. Premiera pełnej wersji przewidywana jest na wrzesień 2018.

Movie Games oprócz zwiększenia dostępności 303 Squadron: Battle of Britain poprzez wydanie wersji na konsole, planuje również wydanie gry w wersji pudełkowej na rynku polskim.

Movie Games to spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym i Aleksego Uchańskiego, od 25 lat związanego z branżą gier komputerowych. Inwestorami w spółce są m.in. PlayWay., Fundusz Stabilnego Rozwoju. W kwietniu akcjonariusze spółki zgodzili się na podwyższenie kapitału zakładowego i debiut spólki na NewConnect.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu