Spółka podwoiła aktywa

Piotr Wielicki
opublikowano: 22-02-2002, 00:00

BZ WBK Finanse & Lea- sing oddała w 2001 r. w lea- sing aktywa o wartości 286,6 mln zł. W 2002 r. oferta spółki poszerzona zostanie o nowe produkty.

BZ WBK Finase & Leasing, spółka zależna Banku Zachodniego WBK szybko się rozwija. Wartość aktywów, oddanych przez firmę w leasing w 2001 r., przekroczyła 286 mln zł i była o 149 mln zł większa niż rok wcześniej. Przyczyniła się do tego głównie integracja struktur WBK i Banku Zachodniego w ramach procesu konsolidacji obydwu instytucji.

Według przedstawicieli poznańskiej spółki, podwojenie wartości leasingu było możliwe dzięki ścisłej współpracy firmy z siecią sprzedaży BZ WBK, tworzeniu kolejnych biur regionalnych oraz poszerzaniu grona doradców leasingowych. Inną przyczyną było wprowadzenie na rynek od 1 października 2001 r. nowego produktu: leasingu samochodów osobowych dla podmiotów gospodarczych.

Jak zapewniają przedstawiciele BZ WBK F&L, w 2002 r. oferta spółki poszerzona zostanie o kolejne produkty. Nie ujawniają jednak szczegółów.

Podobnie jak w ubiegłych latach, największą grupę leasingowanych przedmiotów stanowiły maszyny i urządzenia (41 proc.). Leasing samochodów ciężarowych i osobowych stanowił 34 proc. wartości ubiegłorocznych obrotów spółki, środków transportu — 19 proc., natomiast komputerów i sprzętu biurowego — 6 proc.

Głównymi produktami BZ WBK F&L są leasing operacyjny i finansowy, oferowany jako złotowy lub indeksowany do Euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Spółka podwoiła aktywa