Spółka Polskiej Miedzi nie przepłaciła za Eldorado

ES
opublikowano: 06-12-2007, 00:00

Zarząd Interferii jest czysty — uznała prokuratura, która prześwietliła zakup nadmorskiego ośrodka.

Zarząd Interferii jest czysty — uznała prokuratura, która prześwietliła zakup nadmorskiego ośrodka.

Nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez władze Interferii z grupy kapitałowej KGHM — taką decyzję podjęła Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Śledczy od kilku miesięcy prześwietlali transakcję kupna ośrodka Eldorado w Świnoujściu. Nic nie znaleźli.

Sprawa budziła wiele kontrowersji — doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa złożył Mirosław Gojdź, były prezes turystyczno-hotelarskiej spółki. Jego zdaniem, obecne władze firmy znacznie przepłaciły za nadmorski ośrodek. Były prezes doniósł, że będąc prezesem Interferii, wynegocjował za Eldorado cenę o 3 mln niższą od tej, którą spółka faktycznie zapłaciła.

Prokuratura prowadziła śledztwo od sierpnia. Przez trzy miesiące badała dokumentację i przesłuchiwała świadków, którzy mogli potwierdzić oskarżenia Mirosława Gojdzia. Dowodów na przekroczenie uprawnień i nadużycia nie znalazła.

Interferie kupiły Eldorado w czerwcu za 19 mln zł. Rzeczoznawca wycenił ośrodek na 20,74 mln zł. Zarząd spółki podkreśla, że nabycie Eldorado to świetna inwestycja, bo już w momencie zakupu wartość rynkowa gruntu położonego nad samym morzem była wyższa, niż zań zapłacono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane