Spółka samorządowa ocaliła szpital przed upadłością

(Tadeusz Stasiuk)
03-11-2006, 12:20

Spółka samorządowa spłaciła należności szpitala publicznego w Puszczykowie koło Poznania i stała się jego jedynym właścicielem.

Spółka samorządowa spłaciła należności szpitala publicznego w Puszczykowie koło Poznania i stała się jego jedynym właścicielem. "Udało się ocalić szpital - obecnie działa Niepubliczny ZOZ im prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego" - ogłosił w piątek na konferencji prasowej starosta poznański Jan Grabkowski.

Szpital wielospecjalistyczny w Puszczykowie był szpitalem w upadłości z zadłużeniem sięgającym 30 mln złotych. Długi spowodował poprzedni zarządca lecznicy, Zespół Klinik Specjalistycznych "Szpitale Gdańskie". Od lutego 2004 roku plan naprawczy w szpitalu wprowadziło starostwo, które jest organem założycielskim szpitala.

"Wykupiliśmy od wierzycieli ok 21 mln długów, spłaciliśmy zadłużenie wobec pracowników a obecnie negocjujemy spłatę zadłużenia wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u" - powiedział dziennikarzom starosta. Samorząd na oddłużenie szpitala przeznaczył ok 16 mln złotych.

Niepubliczny ZOZ im prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego jest szpitalem wielospecjalistycznym ma ok. 350 łóżek, a budżet lecznicy, pochodzący z kontraktu z NFZ, wynosi ok. 25 mln złotych.

"Teraz szpital jest spółką bez zobowiązań z wysoką zdolnością kredytową i nadzieją na włączenie nas do krajowej sieci szpitali" - dodał Grabkowski.

Śledztwo w sprawie zadłużenia szpitala w Puszczykowie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spółka samorządowa ocaliła szpital przed upadłością