Spółka Stalexportu w II etapie przetargu na eksploatację A-4

24-02-2004, 17:58

PAP: Stalexport Autostrada Śląska SA otrzymała od generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad zaproszenie do udziału w drugim etapie przetargu ograniczonego na przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację autostrady A-4 na odcinku Katowice-Wrocław.

Termin złożenia oferty przetargowej upływa 21 czerwca 2004 roku - podał Stalexport w komunikacie. Stalexport Autostrada Śląska SA jest spółką zależną Stalexportu.

Na początku grudnia 2003 roku wiceminister infrastruktury i generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad, Dariusz Skowroński, informował, że w przetargu uczestniczą trzy firmy.

Przetarg obejmuje odcinek od Katowic do Wrocławia, jednak opłatą za przejazd najpierw miałaby zostać objęta trasa od Wrocławia do Kleszczowa (144 km).

Zarząd Stalexportu SA, który jest już koncesjonariuszem płatnego odcinka autostrady A-4 Katowice-Kraków, na przełomie czerwca i lipca spodziewa się przeniesienia tej koncesji na swoją spółkę zależną i uzyskania przez nią do 450 mln zł kredytu na inwestycje na autostradzie.

Koncesja na eksploatację autostrady zobowiązuje do m.in. jej bieżącego utrzymania, przeprowadzania remontów i wymiany urządzeń oraz pobierania opłat (po wybudowaniu punktów poboru opłat).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka Stalexportu w II etapie przetargu na eksploatację A-4