Spółka Vimex przełożyła ofertę publiczną

ISB
27-05-2008, 18:29

Spółka PZM Vimex, dystrybutor stali obsługujący głównie sektor budowlany, przełożyła ofertę publiczną. Nowe terminy oferty zostaną podane w formie aneksu do prospektu po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego, poinformowała firma we wtorek.

"Zarząd PZM Vimex informuje, że w dniu 27 maja 2008 r., w związku z zakończeniem procesu budowania 'książki popytu', podjął decyzję o przełożeniu publicznej oferty" - czytamy w komunikacie. Spółka podała, że nowe terminy jej przeprowadzania zostaną podane do publicznej wiadomości w formie aneksu do prospektu.

"W związku z powyższym zarząd PZM Vimex złożył w dniu 27 maja 2008 r. do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie aneksu do prospektu emisyjnego. O decyzji KNF w sprawie zatwierdzenia aneksu spółka poinformuje niezwłocznie po uzyskaniu stosownej decyzji w formie raportu bieżącego" - czytamy dalej.

Wcześniej Vimex informował, że liczy na pozyskanie z pierwotnej oferty publicznej ok. 24,7 mln zł netto w drodze emisji do 3.850.000 akcji nowej serii C.

Oferującym akcje jest Beskidzki Dom Maklerski.

Vimex specjalizuje się w kompleksowym zaopatrzeniu dystrybucji wyrobów stalowych wykorzystywanych w budownictwie. Oferta produktowa obejmuje: stal zbrojeniową, kształtownik, blachy, rury.

W I połowie 2007 roku zysk netto Vimeksu wyniósł 2,51 mln zł wobec 0,43 mln zł rok wcześniej przy 104,68 mln zł przychodów wobec 39,15 mln zł rok wcześniej. (ISB)

maza/mtd

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spółka Vimex przełożyła ofertę publiczną