Spółka Volkswagen Poznań nie zainwestuje w Koszalinie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 19:41

Spółka Volkswagen Poznań nie wybuduje nowej fabryki samochodów w Koszalinie - poinformował w czwartek PAP rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie Grzegorz Śliżewski.

Spółka Volkswagen Poznań nie wybuduje nowej fabryki samochodów w Koszalinie - poinformował w czwartek PAP rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie Grzegorz Śliżewski.

    W środę do koszalińskiego ratusza przyszła oficjalna odpowiedź zarządu firmy Volkswagen Poznań na złożoną przez władze Koszalina w lutym ofertę lokalizacji w tym mieście nowej fabryki samochodów. Zarząd Volkswagena napisał, że oferta była bardzo interesująca, ale w obecnej sytuacji z niej nie skorzysta. W liście nie wykluczono jednak inwestycji w tym regionie w przyszłości.

    Koszalin był jednym z 15 samorządów, które na początku tego roku usiłowały zainteresować swoją ofertą Volkswagen Poznań poszukującego miejsca na budowę fabryki pojazdów specjalnych (policyjne radiowozy, pocztowe furgonetki) lub montowni nowego modelu dostawczego samochodu caddy maxi.

    Spółka chciała przenieść nową produkcję z Poznania w inne miejsce, bo stolica Wielkopolski nie miała aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których chciał inwestować Volkswagen Poznań.

    Sytuacja zmieniła się pod koniec września, gdy Rada Miejska Poznania zaczęła uchwalać plan. "Procedura nie jest jeszcze zakończona, ale Poznań cały czas jest dla nas najlepszą lokalizacją i dlatego wysłaliśmy taki list do władz Koszalina" - powiedział PAP rzecznik Volkswagena Poznań Marcin Baszyński.

    Według niego, nową fabrykę modelu caddy maxi Volkswagen Poznań zamierza zbudować w oparciu o Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która ma być rozszerzona na stolicę Wielkopolski. "Rozmowy w tej sprawie z zarządem strefy są bardzo zaawansowane" - poinformował Baszyński.

    Fabryka ma kosztować 40 mln zł i zając 48 hektarów w poznańskiej dzielnicy Antoninek.

    W zeszłym roku Volkswagen Poznań wyprodukował 121 tys. 760 samochodów. Był to najlepszy wynik w historii poznańskiej spółki. W 2004 r. produkcja w porównaniu z 2003 r. wzrosła o 193,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane