„Spółka w ciemno” firmowana przez Serenę Williams przejmuje Velo3D

opublikowano: 23-03-2021, 13:22

Jaws Spitfire Acquisition, „spółka w ciemno”, w której władzach zasiada gwiazda tenisa Serena Williams, przejmuje Velo3D, firmę specjalizującą się w technologii drukowania 3D, donosi Reuters.

Wartość powstałej w wyniku fuzji spółki to 1,6 mld USD. Działające od 2015 roku Velo3D dostarcza klientom zarówno drukarki 3D jak i stosowane w nich oprogramowanie. Wśród klientów spółki z Krzemowej Doliny jest m.in. SpaceX Elona Muska.

Jaws Spitfire to „spółka w ciemo” uruchomiona w ubiegłym roku przez Barry’ego Sternlichta. Pozyskała z pierwotnej oferty publicznej (IPO) w grudniu 300 mln USD. W tym samym miesiącu Serena Williams weszła do rady dyrektorów spółki.

„Spółki w ciemno” są ostatnio niezwykle popularne w USA. Powstają aby przeprowadzić fuzję lub przejęcie, ale kupujący w IPO akcje inwestorzy nie znają konkretnego celu transakcji. Dlatego często wykorzystuje się znane postaci aby uwiarygadniały takie spółki swoją osobą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane